Monitoring sítí

Monitoring síťové infrastruktury přináší detailní pohled do síťového provozu v reálném čase – když klient ví, co přesně se v jeho síti děje, může přijmout adekvátní opatření pro vyřešení nežádoucích stavů

V nabídce máme řešení Flowmon, které využívá monitorování datových toků založené na standardu NetFlow/IPFIX. Díky srozumitelným tabulkám a grafům, systému upozorňování, filtrování a dalším funkcím má klient vždy po ruce přesné informace o dění v síti. Jednou ze základních výhod je to, že monitoring síťového provozu je zcela transparentní.

Součástí nabízeného řešení je také řada rozšiřujících modulů – z pohledu bezpečnosti je důležitý ADS (Anomaly Detection System), který využívá technologie detekce anomálií a analýzy chování v síti (NBAD). Na rozdíl od IDS systémů a SNMP monitoringu sleduje ADS celkové chování zařízení v síti a umožňuje tak odhalovat a reagovat na doposud neznámé či velmi specifické hrozby.

Monitoring zajišťujeme nejen pro podnikovou klientelu, ale také pro nejvýznamnější poskytovatele internetové konektivity – zejména pak s ohledem na naplnění zákonných povinností souvisejících s uchováváním dat.