IBM servery, storage a zálohování

IBM se svým produktovým portfoliem a GC System a.s. s nejširší nabídkou služeb pro implementaci řešení IBM a zajištění provozu IS na jejich bázi zaručeně splní Váš výše zmíněný požadavek.

IBM nabízí snad nejrozsáhlejší portfolio produktů pro budování báze informačních systémů a její podporu v celém rozsahu HW a SW. Produkty IBM se vyznačují vysokou spolehlivostí, která pochází z nejsofistikovanějších mainframe serverů a byla přenesena i do řady Power Systems (AIX,IBM i, Linux) a rovněž i bezchybnou spoluprací, integrací a kompatibilitou v celé jejich škále server-SAN-storage, což je doplněno efektivními a kompatibilními zálohovacími prostředky. IBM dlouhodobě umožňuje úspěšnou ochranu investic zákazníka při upgrade a tak umožňuje jeho ICT efektivně a pružně růst.

GC System a.s. se specializuje na dodávku a podporu komplexních řešení IBM, zejména Unixových serverů, storage a zálohování již od roku 1994, od kdy je také největší obchodním partnerem IBM v regionu.

Tým specialistů GC System a.s. má dlouholeté zkušenosti s návrhem, nasazením a podporou významného segmentu IBM řešení, HW i SW produktů, včetně realizace požadavků na vysokou dostupnost a metropolitní DR řešení.

 • Servery a systémy IBM Power, včetně virtualizace a vysoké dostupnosti pro Enterprise řešení
 • Diskové storage technologie IBM v celém rozsahu, od entry boxů po enterprise řešení
 • SW a HW IBM pro zálohování, archivace, páskové technologie a Disaster Recovery
 • SW IBM pro dohled a podpůrné technologie Tivoli

Servery IBM Power Systems

Servery Power Systems byly vždy stavěny pro ty nejnáročnější a výpočty. Servery připravené k použití v cloudu vám pomohou analyzovat data z vašeho datového toku - od správy kritických dat, přes správu provozních datových úložišť a datových skladů až po poskytování nejlepších výkonů pro kognitivní výpočetní techniku. Infrastruktura Power Systems je navržena s maximální spolehlivostí a bezpečností tak, aby pomohla rozlousknout ta nejnáročnější datová zatížení.

Scale-out servery pro Linux

Vynikající výkon serveru a návratnost investic pro aplikace s vysokou náročností na výpočty a data za konkurenceschopné ceny – to představují linuxové verze scale-out serverů IBM Power.

 • Podporují Ubuntu, SUSE a Red Hat Linux
 • Nabízejí možností virtualizace PowerVM a PowerKVM

Scale-out servery

Dostupná, snadno použitelná a energeticky úsporná řešení pro menší nebo rozsáhlejší možnosti nasazení – to představují servery řady IBM Power S8 pro středně velké podniky.

Podporuje Linux, AIX a IBM i Mohou být použity jako aplikační, konsolidační nebo samostatné servery

Konvergovaná infrastruktura

Zjednodušení provozu datového centra s nejlepším výkonem ve své třídě a neomezenou škálovatelností s flexibilním nasazením – to jsou výhody IBM PurePower System.

 • Založeny na otevřených standardech
 • Kompletní a flexibilní cloudová infrastruktura
 • Připraveny k provozu „ihned po vybalení“

Enterprise systémy

Třída systémů navržená s maximální odolností, dostupností, bezpečností a výkonem pro Enterprise požadavky.

 • Podporují AIX, IBM i a Linux
 • Jsou navrženy aktuálně pro až 192 procesorových jader POWER8 s pamětí až 16 TB

High performance computing

Bezkonkurenční správa dat a výkon pro analýzu dat s nesrovnatelnou rychlostí a přesností – to představují IBM Power HPC servery, navržené pro extrémní výkon.

 • Konfigurovatelné do vysoce škálovatelných clusterů Linuxu
 • Pro náročné pracovní zátěže - genetika, finance, výpočty v chemii, průzkum ropy a zemního plynu a další

Řešení pro ukládání dat

Řešení úložišť IBM poskytují rychlost a výkon připraveného přístupu k datům pomocí agility a efektivity hybridního cloudového a softwarově definovaného úložiště. Připojením dat přes jakoukoli architekturu poskytuje úložiště od společnosti IBM hlubší pohledy rychleji - což vám umožní překonat a překonat vaši konkurenci a vyhrát v kognitivní éře rychlejší přeměnou velkých objemů strukturovaných i nestrukturovaných dat na průlomové poznatky, které umožní bleskové a přesnější rozhodování.

IBM Flash storage

IBM Flash Storage je navržena tak, aby splňovala moderní požadavky na vysokorychlostní ukládání dat s velmi nízkou latencí, efektivitou nákladů, vysokou provozní efektivitou a spolehlivostí.

IBM Spectrum Storage

IBM Spectrum Storage je komplexní software-defined řešení pro ukládání, dostupnost a správu dat. Je ideální pro snadné řízení kapacity, výkonu a flexibilitu podnikání.

Řešení pro ochranu a dostupnost dat

IBM Spectrum Protect, IBM Spectrum Protect Plus a IBM Spectrum Copy Data Management poskytují ochranu, obnovu, správu kopií, archivaci a správu dat jednoduše a efektivně.

Hybridní úložiště

Hybridní řešení IBM pro ukládání dat využívají optimalizovanou kombinaci médií včetně flash, aby zajistily vysoký výkon za přijatelnou cenu.

Pásková úložiště

Objevte lepší ekonomiku ukládáni dat s ukládáním na IBM páskové úložiště IBM: získáte škálovatelnost, trvanlivost, bezpečnost a energetickou účinnost za přiměřeně nižší cenu než u ostatních médií.

Storage Area Network

Využijte celopodnikové sdílení dat a spolupráci s rozsáhlou škálu inteligentních přepínačů SAN, directorů a směrovačů pro spojení serverů a úložných systémů.

Konvergovaná infrastruktura

IBM a Cisco se staly partnery a představily konvergované řešení infrastruktury postavené pro prostředí hybridního cloudu. VersaStack for Hybrid Cloud poskytuje flexibilitu při výběru nejlepších možností nasazení pro širokou škálu pracovních zátěží podnikových IT a uvolnění prostředků v datovém centru pro aplikace nové generace a kognitivní pracovní zatížení.