HW SW - INFRASTRUKTURA ASSET MANAGEMENT BIG DATA
& ANALYTICS
BEZPEČNOST ICT SPRÁVA DOKUMENTŮ

HW SW infrastruktura

 

Potřebujete spolehlivou bázi pro své ICT?

 

GC System a.s. nabízí široké portfolio HW a SW řešení, včetně jejich implementace, podpory provozu a řešení problému, od dodávky HW a SW pro Vaše řešení až po komplexní outsourcing Vašeho ICT.

 


Technologie

IBM

Potřebuji špičkové řešení, nejlépe vše od jednoho dodavatele

Dell

Chci cenově výhodné řešení s perfektním servisem

EMC

Chci univerzální datové úložiště pro heterogenní platformy

Oracle

Potřebuji zjednodušit HW a SW infrastrukturu na bázi, integrované již při návrhu

Služby

Potřebuji se zbavit starostí s implementací a provozem ICT

 


IBM

Potřebujete špičkové řešení, nejlépe vše od jednoho dodavatele?

IBM se svým produktovým portfoliem a GC System a.s. s nejširší nabídkou služeb pro implementaci řešení IBM a zajištění provozu IS na jejich bázi zaručeně splní Váš výše zmíněný požadavek.

Firma IBM nabízí snad nejrozsáhlejší portfolio produktů pro budování báze informačních systémů a její podporu v celém rozsahu HW a SW. Její produkty se vyznačují vysokou spolehlivostí, která pochází z nejsofistikovanějších mainframe serverů a byla portována i do řady Power Systems (AIX,IBM i, Linux) a rovněž i bezchybnou spoluprací, integrací a kompatibilitou v celé jejich škále server-SAN-storage, což je doplněno efektivními a kompatibilními zálohovacími prostředky. Firma IBM rovněž již dlouhodobě umožňuje svojí politikou úspěšnou ochranu investic zákazníka při upgrade a tak umožňuje jeho ICT efektivně a pružně růst.

Co nabízí GC System a.s.:

GC System a.s. se specializuje na dodávku a podporu řešení IBM, zejména Unixových serverů, storage a zálohování již od roku 1994, od kdy je také největší obchodním partnerem IBM v našich krajích.

Tým specialistů GC System a.s. má dlouholeté zkušenosti s návrhem, nasazením a podporou významného segmentu IBM řešení, HW i SW produktů, včetně realizace požadavků na vysokou dostupnost a metropolitní DR řešení. Servery a systémy IBM Power, včetně virtualizace a vysoké dostupnosti pro Enterprise řešení

  • Intelové technologie IBM s nasazením virtualizace, řešení Microsoft a Linux
  • Diskové storage technologie IBM v celém rozsahu, od entry boxů až po enterprise řešení
  • SW a HW IBM pro zálohování, archivace, páskové technologie a Disaster recovery
  • SW IBM pro dohled a podpůrné technologie Tivoli

GC System klade velký důraz na kvalitu poskytovaných produktů a služeb, o čemž mimo jiné svědčí i vítězství v celosvětové soutěži a získané ocenění IBM Beacon Award Winner 2012 za vynikající řešení pro integrované řízení služeb nebo získání úrovně Elite prestižní certifikace IBM Dynamic Infrastructure Partner v letech 2010-2011. GC System je několik let za sebou i IBM Partnerem Roku v kategorii Hardware I Software a významným IBM Premier Business Partnerem.

Zaměstnanci a členové supportního týmu disponují pokročilými produktovými i nezávislými certifikacemi ve všech oblastech podporovaného HW a SW v presales a technické oblasti, včetně nejvyšších -. IBM Certified Advanced Technical Expert.

 

Dell

Chcete cenově výhodné řešení s perfektním servisem?

GC System a.s. s využitím serverů Dell buduje a spravuje pro zákazníky infrastrukturu, založenou na systémech a produktech Microsoft nebo na Linuxu, včetně virtuallizace a vysoké dostupnosti.

Intelové servery Dell

Naše firma využívá pro budování a správu infrastruktury založené na technologiích podporujících platformu Intel také intelové servery firmy Dell, jejíž jsme partnery.

Serverové portfolio firmy Dell pokrývá kompletní škálu serverů PowerEdge v blade, věžovém i skříňovém provedení, včetně PowerEdge C pro náročné výpočty a také all-in-one řešení PowerEdge VRXT, které obsahuje i storage a networking.

Věžové (deskside) modely PowerEdge Tower jsou vhodné pro menší firmy, které preferují cenově výhodné a přesto flexibilní servery v optimálním rozsahu výkonu entry modelů T110 a T320 a výkonných a škálovatelných modelů T420 a T620.

Skříňové (Rack) servery PowerEdge Rack jsou správnou volbou pro firmy, které potřebují umístit více serverů na rozumnou plochu.

V nabídce jsou skříňové Entry servery jako R220, který zabere jednu EIA pozici (1U) a má navíc zkrácené šasi pro menší hloubku, dále R320 jako vhodný 1U Enterprise server pro podporu stěžejních obchodních aplikací. Model R420 navíc nabízí flexibilní možnosti pro rozšíření I/O.

Skříňové servery řady Advanced zahrnují modely R520 pro podporu důležitých obchodních aplikací jako e-mail a spolupráce, stejně jako pro databáze střední velikosti, model R620 pro podporu virtualizace, intenzívních výpočtů a webu a model R720 pro větší virtualizaci, databáze a náročnější prostředky spolupráce.

Nejvyšší řada Premium skříňových serverů obsahuje špičkové modely R720xd, R820 a R920, které zajistí dostatečný výkon, škálovatelnost a spolehlivost pro nejnáročnější aplikace a využití, náročné na výkon i množství zpracovávaných dat.

 

EMC

Chcete univerzální datové úložiště pro heterogenní platformy?

Tým specialistů GC System a.s. dokáže systémy pro ukládání dat firmy EMC efektivně začlenit jak do prostředí Power/AIX serverů IBM, tak do virtuálních prostředí VMWare a Hyper-V, s využitím expertních znalostí obou zmíněných prostředí.

EMC Corporation vyvíjí, dodává a podporuje celou škálu informační a virtualizační infrastruktury, technologií, řešení a služeb pro IT průmysl. Její byznys je rozdělen do tří kategorií, jež všechny hrají klíčovou roli v dodávce IT jako služby (ITaaS) : EMC Information Infrastructure, Pivotal (aplikační a datová IS) a VMware Virtual Infrastructure (EMC je majoritním vlastníkem VMware a RSA). EMC Information Infrastructure se skládá ze tří segmentů: Information Storage, Information Inteligence a RSA Information security.

EMC jakožto největší světový výrobce storage řešení nabízí celé portfolio úložných systémů a software včetně EMC VMAX a střední řady unifikované storage EMC VNX a rovněž produkty pro zálohování, které podporují celou řadu podnikových aplikačních řešení. EMC dále nabízí dvě další rodiny storage produktů, EMC Isilon a EMC Atmos, které jsou speciálně navrženy pro zvládání enormního množství nestrukturovaných dat, např. pro BigData.

Řada storage EMC VNX obsahuje vysoce výkonná a unifikovaná datová úložiště, optimalizovaná pro využití s virtualizací. Představuje unifikovanou platformu pro souborově i blokově uložená data, zahrnuje centralizovanou administraci dat a pomocí služeb pro efektivitu ukládání dat snižuje kapacitní nároky až o 50%. Je optimalizována pro využití s virtualizací VMware a Hyper-V. Obsahuje plně automatizovaný storage tiering, který často využívaná data umisťuje na SSD disky a méně často využívaná na vysokokapacitní pevné disky, čímž je dosaženo optimalizace celkových nákladů vlastnictví. Vysoký výkon, nízká latence a nejvyšší stupeň bezpečnosti dat jsou zde samozřejmostí. Řada VNXe pak představuje její levnější a jednodušší variantu pro menší nasazení, při zachování výše zmíněných výhod.

Řada storage VMAX3 a VMAX (Symmetrix) představuje světově nejvýkonnější, nejspolehlivější a nejsofistikovanější zařízení pro ukládání dat v  aplikacích kritických pro byznys. VMAX3 vyniká škálovatelností při malém půdorysu, je optimalizována pro SSD-flash technologie a tím dosahuje vysokých výkonů a nízké latence. Uložená data jsou neustále dostupná a kompletně chráněna integrovanou technologií ProtectPoint, která umožňuje rychlé zálohování a obnovu.

Řada VMAX 10K/20K/40 technologii ProtectPoint neobsahuje, zato disponuje rozsáhlými možnostmi připojení přes FC, FCoE, iSCSI, FICON a jako NAS k OpenSystems, Mainframe a IBM i. Všechny modely představují špičku, co se týče spolehlivosti, dostupnosti a automatizace správy dat. Model VMAX10K je cenově nejvýhodnější Tier1 diskové pole s více kontroléry pro konsolidaci aplikací ve virtuálním prostředí. V náročnějším virtualizovaném prostředí lze využít výkonnější model VMAX 20K. Nejvyšší model VMAX 40K pak představuje řešení pro nejnáročnější datacentra.

 

Oracle

Potřebujete zjednodušit HW a SW infrastrukturu na bázi, integrované již při návrhu?

GC System a.s. nabízí poradenství zaměřené na produkty Oracle jako je Oracle Database, Oracle RAC, Oracle Applications Servers a Oracle Solaris.

Firma Oracle poskytuje kompletní, otevřené a integrované obchodní softwarové a hardwarové systémy s 370 000 zákazníky ve více než 145 zemích po celém světě. Produktová strategie Oracle je nabídnout kompletní sadu technologií, tj. servery, úložiště, operační systém a virtualizační technologie, ve které každá vrstva integrovaně pracuje společně s ostatními jako jeden systém. Mimoto, otevřená architektura Oracle produktů a možnost použít více operačních systémů poskytuje výhody špičkových produktů, včetně vynikající dostupnosti systému, škálovatelnosti, energetické účinnosti, vysokého výkonu a nízkých celkových nákladů na vlastnictví.

Z širokého portfolia Oracle se GC System a.s. zaměřuje zejména na prostředí databázových systémů (Oracle Database, Oracle Real Application Cluster, Oracle Active DataGuard), prostředí aplikačních serverů (Oracle Applications Server, Oracle Identity Management, WebLogic Server) a poradenství na platformě Oracle Solaris.

Prostředí databázových systémů Oracle

Oracle Database představuje moderní multiplatformní databázový systém s pokročilými možnostmi zpracování dat, vysokým výkonem a snadnou škálovatelností. Oracle Database je nabízen v řadě edicí s odstupňovanými možnostmi jako je: Real Application Clusters (zajišťuje vysokou dostupnost databáze), Real Applications Testing (pro testování důsledků upgrade OS či DB), Active Data Guard (synchronizace se Standby databází), Data Mining, Advanced Security, Label Security, Spatial (správa geo dat) a další.

GC System a.s. nabízí poradenství zaměřené na Oracle Database, Oracle RAC, Oracle Active Dataguard. Zajistí instalace a konfigurace databázových produktů Oracle. Dále nabízí služby v oblasti upgrade, migrace, monitoringu a ladění databází Oracle. Podporujeme prostředí operačních systémů typu Unix (např. IBM AIX, Linux, Solaris) a MS Windows.

Prostředí Aplikačních serverů Oracle

Aplikační servery, Identity Management a WebLogic servery Oracle jako součást rozsáhlé aplikační infrastruktury Oracle Fusion Middleware slouží k vytváření a běhu agilních aplikací založených často na Javě. Oracle Fusion Middleware pak zahrnuje rozsáhlou řadu řešení a produktů, viz http://www.oracle.com/us/products/middleware/index.html

GC System a.s. nabízí poradenství zaměřené na produkty Oracle jako je Oracle Applications Servers, Oracle Identity Management a WebLogic Servers jakožto i instalace, konfigurace, upgrade a migrace těchto produktů. Podporujeme prostředí operačních systémů typu Unix (např. IBM AIX, Linux, Solaris) a MS Windows.

Poradenství na platformě Oracle Solaris

Oracle Solaris je jedním z předních operačních systémů typu Unix pro běh kritických aplikací. Podporuje virtualizační a clusterové technologie, řadu bezpečnostních rozšíření a škálovatelnost. Jako jediný z operačních systémů typu Unix podporuje obě architektury procesorů x86 (Intel) a SPARC (SPARC64 Mxxxx, UltraSPARC Txxxx).

 

Služby

Potřebujete se zbavit starostí s implementací a provozem ICT?

Systémové služby poskytované firmou GG System a.s. Vám to umožní.

Tým podpory

Technické oddělení společnosti GC System, a.s. disponuje týmem 22 specialistů, jejichž akční rádius pokrývá území celé ČR. Hlavní technická střediska jsou soustředěny do 3 lokalit – Praha, Brno, Ostrava.

Technické oddělení se věnuje Presales podpoře obchodního týmu, návrhu a implementaci ICT řešení, systémové a technické konzultační podpoře zákazníků, jakož i prezentační, publikační a školící činnosti. Jeho pracovníci se spoluautorsky podíleli na řadě publikací IBM ITSO (Redbooks)

Tým podpory GC System a.s. má dlouholeté zkušenosti s návrhem, nasazením a podporou ICT infrastruktur, včetně řešení zohledňujících požadavky na vysokou dostupnost a metropolitní DR řešení. Tvoří ho specialisté na IBM Power systémy, na Intel technologie, IBM a EMC storage, na zálohování a archivaci a na dohledové a podpůrné technologie (monitoring, management).

Páteř týmu tvoří ICT architekti (vedoucí technických středisek) s více než desetiletou praxí v ICT s většinou portfolia IBM technologií aj., kteří kolem sebe soustředí konzultanty (specialisty) na seniorských a juniorských úrovních

Zajištění podpory

Proaktivní podporu poskytujeme formou On-site přítomnosti senior konzultantů coby členů týmu zákazníka nebo v rámci kompletního outsourcingu ICT. Podpora je doplněna pravidelnými konzultačními návštěvami u zákazníka a prováděním profylaktických kontrol (on-site i vzdáleně).

Pro výše uvedené oblasti poskytujeme i reaktivní podporu s garantovanou SLA, vhodnou zejména pro řešení provozních požadavků zákazníka, řešení havárií a nápravu chybových stavů (hotline) a řešení problémů zjištěných v rámci proaktivní podpory.

Samozřejmostí je jedno kontaktní místo pro řešení všech druhů požadavků zákazníků a evidence všech požadavků s možností poskytnutí přehledů. Službu hotline poskytujeme v režimu 7x24 s Response Time od 1 hodiny výše.

Servis

Firma GC System a.s. patří k předním servisním partnerům IBM. Naše firma poskytuje autorizovaný záruční a pozáruční servis serverů, počítačů, notebooků značek IBM a Lenovo. Dále poskytujeme poprodejní služby jako jsou kompletace serverů, instalace příslušenství, instalace operačních systémů a řešení problémů při implementaci hardware a software.

Certifikace a ocenění

GC System klade velký důraz na kvalitu poskytovaných produktů a služeb, o čemž mimo jiné svědčí i vítězství v celosvětové soutěži a získané ocenění IBM Beacon Award Winner 2012 za vynikající řešení pro integrované řízení služeb nebo získání úrovně Elite prestižní certifikace IBM Dynamic Infrastructure Partner v letech 2010-2011. GC System je několik let za sebou i IBM Partnerem Roku v kategorii Hardware I Software a významným IBM Premier Business Partnerem.

Zaměstnanci a členové supportního týmu disponují pokročilými produktovými i nezávislými certifikacemi ve všech oblastech podporovaného HW a SW, jak v presales, tak v technické oblasti, včetně nejvyšších možných, jako je např. IBM Certified Advanced Technical Expert.

Podpora řešení třetích stran

Na různých úrovních jsme i partnery firem Microsoft, VMware , Dell, EMC, Lenovo, Oracle a SAP.

 


Success Story

Třinecké železárny, a.s. - Provozování systému SAP.

V roce 2010 se společnost Třinecké železárny, a.s. při obnově databázového serveru pro systém SAP rozhodla pro disaster-recovery řešení. To znamenalo nahradit produkční databázový server a jeho mnohem starší záložní systém za dvojici mainframů stejné architektury, ale s rozdílným výkonem. V případě nedostupnosti produkčního systému (odstávka, technická porucha) je možno během pár hodin navýšit výkonnost záložního systému na výkon produkční a převést zpracování na systém původně záložní.

Toto řešení nebylo zcela jednoduché. Proto nás společnost TŽ oslovila a požádala o asistenci migrace. Společná práce specialistů obou společnosti přinesla své výsledky. Hned po roce se společnost TŽ rozhodla posílit aplikační servery SAP. Nikoliv však na platformě POWER, ale přímo v linuxovém prostředí na obou mainframech.

Důkazem dobrých partnerských vztahů a vzájemné spolupráce specialistů je fakt, že při obnově mainframů v letošním roce došlo i k rozšíření smlouvy o provozování SAP o dvě disková pole a jednoho magneto-páskového robota.

V současné době je možno říct, že celý systém SAP je zpracováván velice jednoduchým a standardním způsobem na dvou mainframech a zrcadlově připojených diskových polích (ve dvou vzdálených lokalitách). Zálohy databází a systémů se provádí v odlišné lokalitě na magneto-páskový robot.

V případě společnosti TŽ musí být provoz SAP standardní a jednoduchý, protože zajišťuje IS ve více než 20 společnostech skupiny společností TŽ-MS pro skoro 4 tisíce uživatelů. Systém SAP s databázovým systémem DB2 na operačním systému z/OS a aplikačních serverech v linuxovém prostředí zajišťují pouze tři správci.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

V letech 2011-2012 byla pro Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zřízena nová infrastruktura v datovém centru Státní tiskárny cenin (STC).  V rámci tohoto projektu byly veškeré klíčové aplikace ÚZSVM úspěšně přeneseny na novou infrastrukturu s minimálními dopady na provoz.  Tato modernizace přinesla zákazníkovi hned několik klíčových výhod:

  • Migrace proběhla na nové, virtualizované, prostředí umožňující vysokou dostupnost, spolehlivost a flexibilitu provozu
  • Veškeré aplikace spravované GC Systém byly aktualizovány tak, aby podporovaly nové technologie a nároky koncového zákazníka
  • Architektura byla navržena tak, aby systémy a aplikace ÚZSVM mohly být v případě přírodní či jiné katastrofy v řádu desítek minut provozovány v záložní lokalitě
  • Bylo zrevidováno a sjednoceno zálohování a stanoven globální zálohovací plán pro serverové aplikace ÚZSVM
  • gt;Byl nasazen nový dohledový systém a systém notifikací , koncovému zákazníkovi byly zřízeny přístupy a umožněn přímý dohled nad jeho informačními systémy
  • Byly nastaveny role, zodpovědnosti a procesy umožňující vysoký stupeň kontroly ze strany zákazníka a transparentní parametry provozu

Po úspěšném dokončení projektu zajišťuje nyní GC Systém (smluvně do roku 2019) veškeré servisní činnosti spojené s infrastrukturou a spolehlivý provoz klíčových aplikací ÚZSVM.

 


Reference


Napište nám

Zaujaly Vás naše služby? Neváhejte nás kontaktovat. Pište na e-mail nebo využijte náš kontaktní formulář.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace